Звітна діяльність директора

Звіт за 2020 рік

Готується


Звіт за 2019 рік

З В І Т

про діяльність КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» БЛИЗНЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ради у 2019 році

 

Пономарьова Віта Сергіївна,

директор БЛИЗНЮКІВСЬКОГО ІРЦ

 

           06 березня 2018 року рішенням XXIII сесії Близнюківської районної ради Харківської області VII скликання № 539-VII було затверджено Статут КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» БЛИЗНЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – Центр).

          Свою діяльність Центр розпочав 13.09.2018 року і здійснює відповідно до Статуту, затвердженого засновником згідно з Постановою КМУ від 12.07.2017 року № 545. Центр є юридичною особою, має печатку, бланки встановленого зразка. Відповідно до нормативних документів має мати самостійний баланс та реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства. Фінансову діяльність центру забезпечує централізована бухгалтерія відділу освіти, молоді та спорту Близнюківської РДА. Центру було виділено приміщення на 2 поверсі Близнюківського ліцею. Загальна площа 150 м 2. З місцевого бюджету було освоєно 2000 тис. грн. на придбання канцелярських товарів та 1160 – на печать і штамп.

          Зараз ми знаходимося в пошуку приміщення, а також коштів для придбання корекційного обладнання для дітей з особливими освітніми потребами.

          За кошти субвенції на підтримку осіб з особливими потребами в сумі 191 тис. грн., відповідно до переліку, затвердженого МОН було закуплено меблі,  мультимедійне обладнання, 2 комп'ютери, сучасний планшет, принтер 3 в 1, ламінатор, а також у сумі 140150,00 тис. грн. - комплект методик для проведення  комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.  Є потреба у придбанні дидактичних та корекційних засобів навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

          Засновником затверджено штатну чисельність відповідно до кількості дітей з особливими освітніми потребами, які проживають в районі та вимог чинного законодавства. 5 педагогічних працівників: директор – 1 ставка, 1 ставка практичного психолога, 1 ставка вчителя-логопеда, 1 ставки вчителя-реабілітолога, 1 ставка вчителя-дефектолога. Також 0,5 ставки  прибиральника службових приміщень.

          Здійснюючи конкурсний відбір педагогічних працівників, ми зіткнулися із проблемою, що фахівців з відповідною освітою в районі обмаль. Тому фактично в центрі працює 3 особи: директор, практичний психолог, вчитель-дефектолог, існує 2,75 вакансії.

          Основною метою діяльності ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини (далі – комплексна оцінка), надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

          Відповідно до поставленої мети, предметом діяльності ІРЦ є проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту (здійснюється практичними психологами ІРЦ), розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, особливостей психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини.

          Комплексну оцінку розвитку дітей ми почали здійснювати з квітня 2019 року, як тільки були створені умови для роботи з дітьми та завершено конкурсний відбір педагогічних працівників.

          Отже, впродовж 2019 року комплексну оцінку розвитку пройшли 63 дитини, з них 5 - дошкільного віку,  58 - шкільного віку. За результатами цієї оцінки, 2 дітей, зі складними психофізичними порушеннями розвитку, дошкільного віку, отримують корекційно-розвиткові заняття в дошкільних закладах освіти, 1 дитина – без особливих освітніх потреб, 1 – з вересня 2019 року здобуває освіту у 1 класі.

          В закладах загальної середньої освіти: 33 особи – отримали Висновки комплексної психолого-педагогічної оцінки щодо розроблення індивідуальної програми розвитку, з них тільки 30 – навчаються в звичайних школах, 1 дитина закінчила школу, 1 дитина – не  віддали Висновок до школи, а займаються з дитиною самостійно, 1 дитина з ООП - виїхали до іншої області разом з родиною.

          На індивідуальному навчальному плані навчається 19 осіб, серед них 6 школярів навчаються в закладах загальної середньої освіти за програмами для дітей з інтелектуальними порушеннями, 11 дітей за програмами для дітей із затримкою психічного розвитку(наявні мовленнєві та когнітивні порушення), 2 порушення опорно-рухового апарату, 1 незряча дівчинка.

          Окрім здійснення оцінки розвитку дітей в центрі надаються психолого- педагогічні, корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої освіти та не отримують відповідної допомоги.

          Таку допомогу впродовж 2019 року отримали 3 дітей. З ними проведено 6 корекційно-розвиткових занять. Ці заняття проводив вчитель-дефектолог у грудні місяці.

          ІРЦ бере активну участь в роботі Командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти з метою моніторингу динаміки розвитку дитини, розробки ІПР не рідше, ніж двічі на рік. Було проведено 4 засідання - 1 у Квітневому та 3 у Самійлівському дитячих садочків. По 1  засіданню проведено у Новонадеждинській ЗОШ, Лукашевській ЗОШ та 2 у Криштопівському ліцею.

          Одним із напрямів нашої діяльності є консультування батьків та вчителів з питань організації інклюзивного навчання. Впродовж 2019 року таких консультацій надано - 30(для батьків -11, для педагогів - 19). Тематика запитань: організаційно-методичного характеру та щодо оплати праці асистентів вчителя та вихователя. Питання щодо заробітної плати перенаправлялись до бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту Близнюківської РДА.

          Пріоритетним напрямом діяльності центру є надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних, корекційно- розвиткових послуг таким дітям. Впродовж 2019 року центром проведено:

-  семінар для керівників ДНЗ «Взаємодія ІРЦ та закладів освіти з питань організації інклюзивного навчання дітей з ООП» 24.09.2019 р.;

- тренінг для керівників закладів освіти «Інклюзивний освітній простір. Практичні кроки» 28.10.2019 р.;

- навчальний семінар для асистентів та вчителів інклюзивних класів «Роль асистента вчителя в соціально-психологічній адаптації дітей з особливими освітніми проблемами» 08.11.2019 р.;

- семінар-практикум для класних керівників інклюзивних класів, вихователів інклюзивних груп «Співпраця вчителя/вихователя та асистента вчителя» 18.11.2019 р.;

- просвітницький семінар для асистентів вчителя та вихователя, практичних психологів, соціальних педагогів, вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів «Дитина з інтелектуальними порушеннями» 04.11.2019 р.

          Одним із напрямів нашої роботи є взаємодія з відділом освіти, молоді та спорту. Зокрема, 29 серпня 2019 року на Близнюківщині відбувся освітянський форум. У заході взяли участь представники районної влади, освітянські делегації у складі директорів закладів загальної середньої освіти, їх заступників, вчителів перших класів, голів профкомів, завідуючих дошкільними закладами, методистів РМК, на якому я висвітлила питання: «Інклюзивна освіта: зміни в організаційній культурі та освітній політиці закладу».

          Не змогли б ми ефективно працювати без взаємодії із Центром первинної медико-санітарної допомоги. Тому що, ми спільно узагальнюємо звіти про кількість дітей з порушеннями психофізичного розвитку, які проживають на території району. Налагоджена співпраця із службою у справах дітей райдержадміністрації з питань консультування батьків.

          Центр провадить діяльність з урахуванням таких принципів, як повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, дотримання найкращих інтересів дитини, недопущення дискримінації та порушення прав дітей.

Звіт за 2018 рік

З В І Т

про діяльність КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» БЛИЗНЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ради у 2018 році

 

Пономарьова Віта Сергіївна,

директор БЛИЗНЮКІВСЬКОГО ІРЦ

 

           06 березня 2018 року рішенням XXIII сесії Близнюківської районної ради Харківської області VII скликання № 539-VII було затверджено Статут КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» БЛИЗНЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – Центр).

          Свою діяльність Центр розпочав 13.09.2018 року і здійснює відповідно до Статуту, затвердженого засновником згідно з Постановою КМУ від 12.07.2017 року № 545. Центр є юридичною особою, має печатку, бланки встановленого зразка. Відповідно до нормативних документів має мати самостійний баланс та реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства. Фінансову діяльність центру забезпечує централізована бухгалтерія відділу освіти, молоді та спорту Близнюківської РДА. Центру було виділено приміщення на 2 поверсі Близнюківського ліцею. Загальна площа 9 м 2. З місцевого бюджету було освоєно 0 тис. грн. 

          Ми знаходимося в пошуку приміщення, а також коштів для придбання корекційного обладнання для дітей з особливими освітніми потребами.

          За кошти субвенції на підтримку осіб з особливими потребами в сумі 191 тис. грн., відповідно до переліку, затвердженого МОН було закуплено меблі,  мультимедійне обладнання, 2 комп'ютери, сучасний планшет, принтер 3 в 1, ламінатор, а також у сумі 140150,00 тис. грн. - комплект методик для проведення  комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.  Є потреба у придбанні дидактичних та корекційних засобів навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

          Засновником затверджено штатну чисельність відповідно до кількості дітей з особливими освітніми потребами, які проживають в районі та вимог чинного законодавства. 5 педагогічних працівників: директор – 1 ставка, 1 ставка практичного психолога, 1 ставка вчителя-логопеда, 1 ставки вчителя-реабілітолога, 1 ставка вчителя-дефектолога. Також 0,5 ставки  прибиральника службових приміщень.

          Здійснюючи конкурсний відбір педагогічних працівників, ми зіткнулися із проблемою, що фахівців з відповідною освітою в районі обмаль. Тому фактично в центрі працює 3 особи: директор, практичний психолог, вчитель-дефектолог, існує 2,75 вакансії.

          Основною метою діяльності ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини (далі – комплексна оцінка), надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

          Відповідно до поставленої мети, предметом діяльності ІРЦ є проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту (здійснюється практичними психологами ІРЦ), розроблення рекомендацій щодо освітньої програми, особливостей психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг відповідно до потенційних можливостей дитини.