Аналіз існуючих методик оцінювання психолого-педагогічного розвитку дитини засвідчує доцільність використання не окремих методик, які оцінюють певні аспекти психічного процесу дитини (пам’ять, уява, увага, мислення тощо), а цілісної комплексної системи оцінювання. Тому у 2018 році Міністерством освіти і науки було закуплено пакет методик для тестування дітей з особливими освітніми потребами, які дають можливість комплексно оцінити різні сфери розвитку дитини від 2 до 16років, а саме: визначити рівень інтелектуального розвитку дитини (вербального та невербального), наявність гіперактивності та супутніх поведінкових проблем і розладів, наявність розладів аутистичного спектру.
Інклюзивно-ресурсний центр активно використовує діагностичний матеріал з 2019 р. Новітні методики об’єктивні, адаптовані для України. Практичний психолог вносить результати діагностики до онлайн-платформи, де вони обробляються – і згодом генерується звіт.
Якщо Ви бажаєте більше дізнатися про свою дитину, її сильні та слабкі сторони об’єктивно і достовірно, приходьте до нашого центру. Ми з радістю Вам допоможемо.
Психолого-педагогічний супровід – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу та розвитку дитини, передбачена індивідуальною програмою розвитку.
Психолого-педагогічні послуги – це комплексна система заходів з організації освітнього процесу тарозвитку особи з особливими освітніми потребами, що передбачені індивідуальною програмою розвитку та надаються педагогічними працівниками закладів освіти,реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру.
Корекційно-розвиткові послуги – це комплексна система заходів супроводження особи з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення.
Психолого-педагогічний супровід, психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги спрямовані на:
соціалізацію дітей з особливими освітніми потребами, розвиток їх самостійності тавідповідних компетенцій;
формування компенсаційних способів діяльності як важливої умови підготовки дітей зособливими освітніми потребами до навчання в закладах дошкільної, загальноїсередньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти;
розвиток навичок саморегуляції та саморозвитку дітей з урахуванням наявних знань, уміньі навичок комунікативної діяльності, становлення особистості.
Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги надаються дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної)освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, і не отримують відповідної допомоги.